top of page

Obytné auto pro seniory

Jsou v zásadě dvě hlavní kategorie cestovatelů s obytnými vozy. První skupinu tvoří rodiny s dětmi, tou druhou jsou pak cestovatelé - senioři. A pro každou z těchto skupin je vhodný jiný typ "obytňáku".


Dnes si představíme ideální vozidlo právě pro druhou komunitu. Asi nejdůležitějším aspektem pro komfortní cestování je pohodlný nástup do obytné části vozidla. Nástavby jsou často různě vysoké, dle použité konstrukce a světlé výšky podvozku. Ideální pomůckou je výbava v podobě pomocného nástupního schodu, který může být jak v elektrické, tak i mechanické variantě. Je pouze na zákazníkovi, kterému typu dá přednost.


Druhým důležitým faktorem je pak přístup k lůžkům. Shodneme se určitě na tom, že po krásné procházce po pláží, či vysokohorské túře, se jinak šplhá po schůdcích ke stropu alkovny ve 30 letech a jinak je tomu v důchodovém věku. Proto provedení nástavby modelů polointegrál umožňuje hladký přístup k lůžkům, bez zdolávání žebříku, či složitého rozkládání posezení v obytné části. Samostatně oddělené postele mají také své kouzlo... Při cestě na toaletu nemusíte zdolávat vedle odpočívajícího nocležníka a případně ho budit cestou tam a zase zpátky. Prostor mezi spací částí a obytným prostorem lze navíc oddělit shrnovací zástěnou, pro dostatečné soukromí.

Dát si "20 minut po dobrém obídku" tedy není u těchto vozidel nepřekonatelným problémem.


A pokud se rozhodne majitel takového vozu vzít na výlet vnoučata, ani to není s tímto autem problém. Rozložením posezení v přední části vozu vznikne lůžková úprava až pro 3 další spolucestující. Navíc prostor auta je velmi variabilní a jídelní stůl se dá nastavovat a otáčet v několika směrech. Pořád ale zůstává mnoho prostoru pro obyvatele, v plně obsazeném obytném automobilu. Zvláště praktické v okamžiku, kdy Váš cestovatelský osud omezuje vrtoch s názvem počasí...Naše zkušenosti jsou v tomto směru veskrze pozitivní právě se značkou JOA Camp, francouzského prémiového výrobce obytných aut Pilote. Proto pokud budete vybírat Váš příští karavan, neměli byste minout ani tohle auto. Z mnoha zmíněných argumentů by to mohla býti dobrá volba v cestě za Vaší příští skvělou dovolenou.


Aktuálně skladem model JOA Camp 75T:

https://www.benecamp.com/product-page/pilote-joa-75t-176 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page