top of page

Než vyrazíte...

Vše, co potřebujete vědět před startem Vašeho cestovatelského zážitku. 

karavany v horách
odpadky v popelnici
Odpad

Na cestách se chovejte zodpovědně, odpad umísťujte pouze do nádob k tomu určených.  Rozlišujte soukromé a veřejné odpadní kontejnery. Místo, které po svém zastavení opouštíte, by mělo vypadat tak jako před Vaším příjezdem.

Zimní karavaning
Zimní dovolená

Naše vozidla jsou vybavena tzv. Zimním paketem, tzn. lze je využívat i v zimních měsících. O Váš komfort se postará nezávislé plynové topení s regulací teploty, lyžařské vybavení můžete skladovat v prostorné garáži, která je přístupná z vnější části automobilu. Nástavba je vybavena silnější vrstvou izolačních materiálů, které Vás ochrání před okolní zimní teplotou.  Většina lyžařských areálů disponuje vybaveným parkovacím stáním pro obytné vozidla či karavany, v případě dlouhodobých pobytů tak nejste limitováni kapacitou baterie nástavby nebo  zásobou plynu v tlakových láhvích. Některé spotřebiče ve vozidle jsou navíc kombinované, tzn. lze je provozovat nezávisle na energiích (plyn, napětí 12V, připojení na 220V). V tlakových láhvích je připraven plyn Propan, který nezamrzá ani při nízkých teplotách. Při správném používání a kombinování zdrojů energie lze absolvovat 14 dnů dovolené v zimních podmínkách.

Řešení pro rodiny s dětmi
Obytný vůz vhodný pro rodinu s dětmi

Takto označený vůz splňuje veškeré nároky, které rodiče s dětmi očekávají od pobytu i samotné jízdy. Mezi tyto atributy patří síťovaná zábrana pro zamezení pádu dítěte z postele, termo-nastavení teplé vody ve voze, dostatek vnitřního prostoru atd,

Rady pro parking
Parkování / nocování

Vždy parkujte pouze tam, kde to není zakázáno, případně kde je takové stání dovoleno. Seznamte se s místními pravidly, protože i tady platí to, že "neznalost neomlouvá". 

Dodržování pravidel na cestách
Pravidla silničního provozu

Dodržujte pravidla silničního provozu. V případě cestování do zahraničí se ujistěte o platnosti pravidel v zemích, kam směřujete nebo kterými projíždíte. Čerpat informace můžete např. na webu ÚAMK.

   Mějte na paměti, že se jedná o velký a vysoký automobil, proto věnujte zvýšenou pozornost podjezdům pod mostními konstrukcemi, dodržujte maximální povolené rychlosti, respektujte zákazové

a příkazové značky. Při parkování či zastavení vyberte vždy místa s pevným podkladem. V poloměru otáčení počítejte s větší rezervou tak, aby se nepoškodily kola zadní nápravy či samotná nástavba. Vyvarujte se také jízdě po nezpevněné krajnici, která se může pod obytným vozem utrhnout. Důležité je taktéž počítat s možností silného bočního větru, který negativně ovlivňuje jízdní vlastnosti vozidla. 

   I přes tyto základní upozornění se však naše vozidla ovládají velmi příjemně a využívají všech předností moderní bezpečnostní výbavy, jakými je ABS, ESP, asistent rozjezdu a pod.

Relax na cestách
Co je součástí vybavení a co si vzít sebou

Obytné vozy Vám předáme kompletně připravené  a vybavené na jízdu a cestování. Jediné, co si vezmete sebou, jsou osobní věci, hygienické potřeby a peřiny. Ve vlastních se Vám bude určitě spát nejlépe. Ostatní příslušenství, např.kuchyňské vybavení, je součástí výbavy vozidla.

Podpis smlouvy
Smlouva o zapůjčení

Nemáme rádi papírování, ale tenhle dokument je důležitý jak pro Vás, tak i pro nás. Obytné vozy a jejich samotné vybavení jsou finančně poměrně náročná disciplína. A abychom mohli nastartovat a poté ukončit spolupráci dle pravidel, k tomu slouží Všeobecné podmínky zapůjčení. Dobře si je prostudujte ještě před rezervací termínu obytného vozu. Ukládají povinnosti jak nám, coby pronajímatelům, tak i Vám jako nájemcům. Skrytých nevýhodných podmínek se bát rozhodně nemusíte, smlouvu s Vámi projdeme bod po bodu a případně jednotlivé detaily vysvětlíme.

  VOP            CENÍK DOPLŇKOVÝCH SLUŽEB

Energie pro váš obytný vůz

Elektřina a voda
Naše vozidlo je vybavené úsporným LED osvětlením, některé spotřebiče, jako lednice nebo ohřev teplé vody, lze provozovat pomocí plynových nádob, která jsou instalovány ve voze. Při správném využívání těchto možností lze na jedno nabití nástavbové baterie fungovat nezávisle na el.přípojce až týden. Dobít elektrickou energii a načerpat čistou vodu realizujte pouze na místech k tomu určených - tzv. síť "Stellplatz" - stání pro obytné vozy a nebo v kempech. 

Silniční asistence
Případ poškození, krádeže či havárie

Naše obytné vozy jsou havarijně pojištěny s dostatečným finančním krytím. V okamžiku vzniku jakékoliv pojistné události nás bezodkladně informujte a kontaktujte také policejní orgány, které vystaví protokol se zápisem události. Jedině tak může nastat plnění pojistných podmínek ze strany pojišťovny. Samozřejmě platí, že za provoz vozidla a jeho stav ve výpůjční době a okamžiku předaní odpovídá nájemce, na základě Smlouvy o zapůjčení.

Pokud se některý spotřebič či součást vozidla stane nefunkčním, nesnažte se toto opravit. Co nejdříve nás kontaktujte a společně se domluvíme na postupu, jak problém vyřešíme k oboustranné spokojenosti.

Řízení obytného vozu
Jak se řídí "obytňák" ?

Obytné vozy jsou přímo vyrobené pro požitek z cestování. Přesto, že se jedná o moderně vybavené vozy, pozor byste měli dávat zejména:

- při couvání, raději si zajistěte pomocníka, který Vám ukáže, kolik místa k couvacímu manévru máte. Přeci jenom se jedná o vozidla až 7m dlouhé.

- dodržovat dostatečný odstup od vozidla jedoucího před Vámi 

- v zatáčkách a na kruhových objezdech si vždy tzv, "nadjíždějte" dostatečným způsobem 

- vyhýbejte se výmolům a překážkám na silnici

- před jízdou zajistěte všechny boční i stropní okna, přesvědčte se také, zda jsou zavřené dveře od nástavby

- nenechávejte volně jakékoliv předměty, které by mohly za jízdy "cestovat" interiérem. Jde o Vaše bezpečí a ochranu interiéru před poškozením

bottom of page